Junior Big Band

Junior Big Band ZUŠ Červený Kostelec

je co do svého založení nejmladším orchestrem školy. V letošním roce oslavil 5 let od svého založení což vedlo k možnosti uspořádat svůj vlastní celovečerní koncert s mimořádným hostem Ondrou Rumlem. Orchestr svým žánrovým pojetím motivuje ke hraní a poslechu hudby moderní, swingové i jazzové. Orchestr by tak rád spojoval a vzdělával muzikanty, kteří se nebojí improvizovat a hrát hudbu v netradičním stylu.

"Vše co děláme, děláme pro radost z hudby a radost našich posluchačů", říká kapelník a zakladatel orchestru MgA. Leoš Nývlt, ředitel školy. 


Junior Big Band a společný zážitek 26.3.2022

Děkujeme všem fanouškům ze strany rodičů, muzikantů a hostů, kteří nás oslovili s poděkováním v rámci společného zážitku na koncertě Dvou žánrů v divadle J.K.Tyla. Nešetřili slovy chvály za netradiční zážitek, mimořádnou atmosféru na setkání se dvěma orchestry školy, a to se smyčcovým orchestrem, dnes pod novým názvem Dolce furioso a Junior Big Bandem školy. Máme radost ze slov rodičů a hostů koncertu, kteří preferují spíše vážnou hudbu, že přijali zvuk a temperament moderní a swingové hudby v podání mladého swingového orchestru i přání brzkého setkání na našich koncertech. To, že orchestr byl přijat i nejmladším publikem nás zvláště potěšilo během koncertu, který jsme odehrály pro žáky ZŠ J.Hejny v divadle v Červeném Kostelci. Ještě dnes slýcháme u děcek pozpěvování latinsko-americké skladby TEQUILA se slovy "to bylo fakt hustý" a podupávání v rytmu při skladbách od skupiny QUEEN. Za ohlasy chvály ještě jednou moc děkuje. Poděkování patří také všem sólistům orchestru, zpěvačce Janě Tomkové a vedoucím jednotlivých sekcí, panu Tomáši Hájkovi, Vojtěchu Špulákovi, Janu Voglovi, Josefu Malinovi, Vlastimilu Pellovi a hráči na baskytaru Vojtěchu Kábrtovi.                                                    Foto z Koncertu dvou žánrů dne 26.3.2022 nafotil náš kamarád, učitel a skvělý muzikant pan Josef Rudolf.         Děkujeme :)

Junior Big Band a jeho první samostatný koncert v novém složení 24.5.2022 v rámci Prima sezóny v Náchodě.  Počasí nám sice moc nepřálo, ale přesto jsme si náš koncert s posluchači užili. / foto J.Rudolf /

Zahradní slavnost školy červen 2021


Naše první vystoupení rok 2016