Komorní smyčcový orchestr Dolce furioso

Orchestr Dolce furioso a jeho Vánoční koncert "Čas radosti, veselosti"...

Vyvrcholením koncertů školy 2022 byl vánoční koncert smyčcového orchestru Dolce furioso a hostů v divadle J.K.Tyla pod vedením Jiřího Kábrta. Hosty koncertu byli sólisté z řad zpěváků, ale i Svatojakubský chrámový sbor i přípravný smyčcový orchestr školy. Vánoční atmosféra a neutuchající potlesk samotného publika byl pro všechny přítomné již krásným vánočním dárkem. Všem děkujeme za úžasný zážitek i generačně hudební souznění našich žáků, bývalých absolventů i rodičů.  

Fotografie z koncertu nafotil náš dvorní fotograf Josef Malina.

Foto z Koncertu dvou žánrů dne 26.3.2022 nafotil pan Josef Rudolf. Děkujeme.

Pilotní orchestr školy, který kolem sebe soustředí žáky nejen ze smyčcového oddělení, ale i  z oddělení dechového, klávesového a bicích nástrojů. Orchestr pod vedením Mgr. Jiřího Kábrta zvládá nejen klasickou dramaturgii orchestru, ale věnuje se se svými svěřenci hudbě filmové, moderní a podpoří i takové projekty, kdy orchestr sáhne k doprovodu sólistů zvučných jmen, jako je Marian Vojtko, Daniel Hůlka, Kamila Nývltová. Dále spolupracuje s pěveckými sbory při příležitosti státních oslav, veřejných a vánoční koncertů.

V roce 2018 byl komorní smyčcový orchestr oceněn 1. místem v celostátní soutěži ZUŠ.        

V roce 2022 smyčcový orchestr, dnes pod názvem Dolce Furioso nejen, že obhájil titul a 1. místo, ale byl vyhlášen jako absolutní vítěz celorepublikové soutěže v Olomouci.